logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

XXII Spotkanie Muzyków Jazzowych w Rudnikach

program_regionalny.jpeg                       3xherbxpole_ochronnexpozi7.jpeg                         LOGO-KWITNíCE-PL-PION-CMYK.jpeg                    1logo_unii.jpeg

 „Inwestujemy w twoją przyszłość”

Impreza jest realizowana  w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie” współfinansowanego  przez Unię Europejską ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  oraz budżetu  województwa opolskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Spotkanie Muzyków Jazzowych w Rudnikach

W zimowy sobotni wieczór, 7 grudnia Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach wypełniły dźwięki muzyki jazzowej. Sala pękała w szwach. Dopisali zarówno wykonawcy, jak i publiczność. Jazz przy świecach, w pięknej przytulnej sali Domu Kultury, trafia do serca jak mało która muzyka. Dlatego też chętnych jest zawsze więcej niż miejsc na sali.

To już 22 edycja Spotkań Muzyków Jazzowych. W tegorocznym przeglądzie konkursowym udział wzięło 10 grup muzycznych. Komisja w skladzie: Edward Wcisło – muzyk i inicjator spotkań, Ryszard Strojec - muzyk – Prezes Estrady Młodych Talentów w Częstochowie oraz Piotr Furtas z Radia Opole przyznała główną nagrodę zespołowi TAKE STYL z Opola w skladzie: P. Skrzypiec – Piano, A.T.Czyżewski – viol.el., J.Hornik -sax., M. Piotrowski – drums, T.Kiepura – bass.

Dwie równorzędne II nagrody otrzymały zespoły: RAMZES JAZZ GROUP z Dalachowa i WISE CHOISE z Praszki. Trzecią nagrodą uhonorowano zespół Brain Connect z Zawiercia.

Z kolei w kategorii prezentacji jazzu tradycyjnego dwie równorzędne nagrody otrzymały grupy: Sweet & Hot Jazzband z Łodzi i Old Traditional Jazz Band z Wielunia.

Równorzędne dwie nagrody odebrały również big bandy: z Kluczborka i Żytniowa . Uhonorowano także wyróżnieniami dwie solistki, a mianowicie Patrycję Biskup z Dalachowa i Anitę Barton z Opola.

Spotkanie uświetniły koncerty we wspaniałym, profesjonalnym wykonaniu. Gościliśmy na rudnickiej scenie JÓZEFA SKRZEKA z zespołem SBB. Występ oczarował publiczność, czego wyrazem były gromkie brawa i owacja na stojąco. Drugi koncert w wykonaniu amerykańskiego QUARTETU w składzie : Reggie Moore / pianista , USA/, Erik Unsworth /kontrabasista, USA/, Frank Parker / perkusista, USA/ oraz Maciej Fortuna /PL/ wspaniały młody trębacz współpracujący z największymi polskimi i amerykańskimi muzykami jazzowymi/. Doskonała muzyka, świetne solówki.

Impreza realizowana była w ramach projektu „Opolskie kwitnące muzycznie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu województwa opolskiego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013. Imprezę współfinansował Bank Spółdzielczy w Zawadzkiem i Starostwo Powiatowe w Oleśnie.

Przedsięwzięciu patronują niezmiennie od wielu lat: Marszalek Województwa Opolskiego, Starosta Powiatu Oleskiego oraz Wójt Gminy Rudniki i wszyscy wymienieni zaszczycili swoją obecnością organizowane przez GOKSiR przedsięwzięcie muzyczne.

Patronat medialny sprawowały: Radio Opole, Radio Ziemi Wieluńskiej, TVP 3 Opole oraz Kulisy Powiatu.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z koncertów na stronie www.radiozw.com.pl