logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Musical Siostrunie

       LOGA_UE_LEADER_LGD_PROW.jpeg

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

SIOSTRUNIE

W niedzielne popołudnie, 11 marca, w Ośrodku Kultury w Rudnikach  sala widowiskowa wypełniona była do ostatniego miejsca.  W ramach projektu „Aktywny senior żyje dłużej!” seniorzy z regionu działania  LGD „Górna Prosna” mieli okazję obejrzeć  musical „Siostrunie” w wykonaniu amatorskiego Teatru Komedia działającego przy Wołczyńskim Ośrodku Kultury. Amatorski teatr z Wołczyna jako jedyny w Europie otrzymał licencję na realizację brodwayowskiego musicalu.

Spektakl „Siostrunie” (oryginalny tytuł „Nunsense”) autorstwa Dana Goggina, amerykańskiego pisarza, kompozytora i autora tekstów dla teatrów muzycznych, opowiada historię pięciu zakonnic. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy na skutek eksperymentów kuchennych siostry Julii w klasztorze umierają 52 zakonnice. By zdobyć pieniądze na pochówek, siostrzyczki decydują się zorganizować show, w którym same wystąpią. Pomysł wydaje się szalony i nieco karkołomny, ale czy na pewno? W trakcie realizacji planu odkrywają swoje najskrytsze tajemnice i największe talenty: indywidualizm, entuzjazm i czarny humor. Przy tym wciągają do zabawy publiczność, improwizują, śpiewają, a przede wszystkim rozśmieszają do łez.
Doskonały trik zastosował reżyser i jednocześnie aktor Michał Szachnowski (grający Matkę Wielebną) - wprowadził do spektaklu elementy regionalne. Doskonale naśladował wschodni zaśpiew, który nie jest obcy mieszkańcom Wołczyna. Z kolei Kordula Moś (siostra Merry Ann) przybywa z „czarnego lądu”, czyli Bytomia, łonaconc po śląsku. Natomiast Beata Wietecha-Gwozdecka wcieliła się w rolę siostry Merry Amnezja, a Małgorzata Lasek zagrała siostrę Merry Hubert, z kolei Sara Moś to siostra Merry Leo. Wszyscy aktorzy podkreślają, że była to dla nich doskonała zabawa, ale też wyzwanie i spore wyrzeczenie.

 Było mnóstwo radości i śmiechu aż do łez.  Zachwycona i rozbawiona publiczność nagrodziła aktorów gorącymi brawami.

 

 

Ponieważ chętnych do obejrzenia przedstawienia było więcej niż miejsc, Ośrodek Kultury w Rudnikach proponuje drugi  seans spektaklu  w niedzielę 8 kwietnia br. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w GOKSiR w Rudnikach.  Ilość miejsc ograniczona.

siostrunie â  plakat dobry ).jpeg