logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

DNI FUNDUSZY EUROPEJSKICH W RUDNIKACH OTWARCI NA KULTURĘ I SPORT

 DNI  FUNDUSZY EUROPEJSKICH  W  RUDNIKACH OTWARCI  NA KULTURĘ  I  SPORT

 

„KULTURALNY PIĄTEK ”, „SPORTOWA SOBOTA”, „NIEDZIELA DLA OPOLSKIEJ RODZINY”  to  punkty programu obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich w województwie opolskim. Jest to ogólnopolska akcja koordynowana przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

W piątek, 11 maja, w Ośrodku Kultury w Rudnikach w ramach „Kulturalnego piątku” miały miejsce prezentacje dokonań utalentowanej, miejscowej młodzieży oraz  dzieci w zakresie muzyki i teatru. Otwarcia spotkania dokonały dyrektor GOKSiR Janina Pawlaczyk i  Sekretarz Gminy Iwona Napieraj , krótko wprowadzając zebranych w temat pozyskiwania funduszy unijnych na  projekty inwestycyjne oraz  dofinansowania przedsięwzięć kulturalnych i sportowych w gminie Rudniki. Zarówno budynek Centrum Spotkań Muzyków Jazzowych w Rudnikach, jak i kompleks sportowy Orlik powstały przy udziale  Funduszy Europejskich.

Na początek zaprezentowała się nasza  młodzieżowa orkiestra dęta pod kierunkiem kapelmistrza Bogdana Krzaka. Efekt ponad rocznej pracy nowego instruktora jest znakomity. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy krótkiego koncertu. Po nich  na scenę wyszła grupa świetnie śpiewającej młodzieży czyli  chór „COVA DA IRIA”  oraz  solistki: Wiktoria Borek, Alicja Cieśla, Katarzyna Wilk , Natalia Chęcińska i  Julia Sikora przygotowane przez trenera wokalnego Dawida Adamskiego. I znów piękna muzyka, doskonałe przygotowanie i znakomity efekt.  

Na zakończenie wystąpiła grupa teatralna „Kurtyna” ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja Wajdy  w Rudnikach, która przedstawiła sztukę „Kandydatki na żonę”. Młodzi aktorzy przygotowani zostali przez panią Annę Kokot, za oprawę muzyczną  odpowiedzialny był  nauczyciel muzyki Bogdan Szyszka, a scenografię przygotowała pani Maria Bejm.

„Kulturalny piątek” okazał się piękną i bardzo dobrze przygotowaną imprezą , podczas której mogliśmy przekonać się, że uzdolniona młodzież pod kierunkiem instruktorów i nauczycieli, osiąga znakomite rezultaty. Wszyscy uczestnicy piątkowych prezentacji otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Z kolei w sobotę 12 maja na nowym obiekcie lekkoatletycznym w Rudnikach odbył się  I  RUDNICKI FESTIWAL LEKKOATLETYCZNY. Miłośnicy Królowej Sportu mogli sprawdzić się na dystansie 100m, 300m, 600m, 1000m oraz w konkurencjach  pchnięcia kulą i skoku w dal. Wszyscy zawodnicy znakomicie się bawili, padały nowe rekordy życiowe, a rodzice zgromadzeni na trybunach gorąco dopingowali swoje pociechy. Najlepsi  w poszczególnych konkurencjach i kategoriach stanęli na podium i odebrali pamiątkowe dyplomy oraz  drobne upominki. Nowy obiekt sportowy jest bardzo potrzebny i będzie wykorzystany zarówno podczas zajęć szkolnych, jak i  różnorodnych imprez sportowych.

Na zakończenie imprez organizowanych w całym województwie opolskim, w niedziele 13 maja  w Opolu przy placu Wolności  odbył się Piknik z Funduszami Europejskimi pod nazwą „Niedziela dla opolskiej rodziny”.