logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Magia czytania - podsumowanie zajęć czytelniczych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

Magia czytania -  podsumowanie zajęć czytelniczych

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rudnikach

 

            Wraz z zakończeniem roku szkolnego dobiegł końca kolejny sezon zajęć czytelniczych w naszej bibliotece. Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów miało miejsce w środę 20 czerwca. Biblioteka wypełniła się najmłodszymi czytelnikami i był to dobry moment  na podsumowanie minionych 10 miesięcy  spotkań z książką i z czytaniem.

            Moliki książkowe w minionym roku szkolnym wybrały się na Czytelnicze safari. Taki tytuł nosił bowiem cykl zajęć, w trakcie których dzieci poznawały świat zwierząt. Z książką w ręku zdobywały informacje o mieszkańcach przestworzy, mórz, oceanów i dżungli. Piękne literackie opowieści i ich bohaterów dzieci utrwalały  w pracach plastycznych, np. wykonując papierowe akwarium albo dżunglę, którą zapełniły kartonowymi zwierzętami.

            Zupełnie inny charakter miały natomiast warsztaty czytelnicze Czytam Sobie, które najmłodsi chętnie nazywają  po prostu Literkami. Przez cały rok szkolny ich uczestnicy, w zależności od wieku, poznawali litery i uczyli  się czytać pierwsze wyrazy lub wytrwale ćwiczyli umiejętność czytania, by móc samodzielnie sięgać po literaturę dla dzieci.

            W ramach warsztatów przeprowadzono też w każdej z grup grywalizację czytelniczą, która trwała od marca  do czerwca i wyłoniono Mistrzów Czytania.   Zostali nimi Kaja Wiśniewska, Aleksander Duda, Zofia Nalichowska, Igor Białas i Martyna Jura.

            Najmłodsi Czytelnicy!

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność, chęć odkrywania tajemniczego świata książek i radosne uczestnictwo w magii czytania. Życzymy wspaniałych, udanych wakacji i zapraszamy na kolejne zajęcia w bibliotece jesienią.