logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

„Wesołe Czytanie” w Dalachowie.

„Wesołe Czytanie” w Dalachowie.

Od października 2018 r. Biblioteka Publiczna w Rudnikach – filia w Dalachowie realizuje projekt edukacyjny pod nazwą „Wesołe Czytanie”. W ramach projektu w każdą środę nasza bibliotekarka p. Joanna czyta bajki przedszkolakom z Dalachowa, spotkania z dziećmi każdorazowo kończą się zajęciami plastycznymi inspirowanymi tematyką czytania.

„Wesołe Czytanie” ma na celu wzbudzić ciekawość dziecka do książki, zaciekawić losami bohaterów, pobudzać wyobraźnię słuchaczy. Dzieci świadome tego, że każde z nich mogłoby takim niezwykłym bohaterem zostać wiedzą, że warto posłuchać czytania, zwłaszcza kiedy książka jest ciekawa.
Czytanie książek pobudza wyobraźnię przez co najmłodsi chętnie słuchają, lubią podziwiać opisywanych bohaterów, opowiadają, oglądają kolorowe ilustracje. Zajęcia te mają na celu zaciekawienie najmłodszych czytaniem książek tak aby w przyszłości nauka czytania była przyjemnością, a samo czytanie pasją, sposobem poznawania świata i zdobywania wiedzy. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych, którzy z uwagą słuchają cudownych literackich opowieści czytanych przez p. Joannę.
 
thumbnai1l.php.jpeg 
thumbnail.php.jpeg