logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Biblioteczne spotkania teatralne

Z okazji Dnia Dziecka  filie Gminnej Biblioteki Publicznej z Jaworzna i Żytniowa przygotowały niespodziankę dla najmłodszych czytelników. Były to przedstawienia dla przedszkolaków, w których wystąpili aktorzy krakowskiego Teatru Duet.  Dzieci w Jaworznie miały okazję poznać nowego bajkowego bohatera. Był nim Dino – mały, sympatyczny dinozaur, który pod wpływem czarów przeniósł się do czasów teraźniejszych i przeżywał tam wiele nieoczekiwanych  przygód. Pomagały mu w tym inne bajkowe postacie oraz same przedszkolaki. Zaprezentowana historia miała na celu rozbudzenie w dzieciach chęci poznawania historii, przeszłości i pomagania słabszym.

            Przedstawienie, które obejrzały dzieci z Żytniowa nosiło tytuł Foszek czyścioszek i była to pełna humoru opowieść, pokazująca, jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia. Bohater tej inscenizacji – Hipcio, przekonał się, że codzienna higiena i dbanie o własny organizm, nie utrudniają życia, a czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym.

Obydwa przedstawienia miały charakter interaktywny, a gromkie brawa na zakończenie i  uśmiechy na dziecięcych twarzach świadczyły o tym, że inscenizacje przypadły do gustu małym fanom teatru.