logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Wakacyjna biblioteka pełna zabawy

Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Rudnikach przygotowała specjalną, wakacyjną ofertę zajęć dla dzieci. Pierwszy tydzień lipca należał u nas do amatorów dobrej zabawy, kreatywnych pomysłów i wakacyjnego relaksu. Nie zawiodły dzieci i ich rodzice, którzy zadbali, by pociechy stawiły się przez trzy dni na zajęcia w bibliotekach.

            1 lipca w Rudnikach dzieci zdobiły torby na zakupy, w wersji wakacyjnej, lnianej.

Z niewielką pomocą pani Justyny Górok – Jury, prowadzącej warsztaty, przenosiły wybrany wzór na torbę, a potem samodzielnie wypełniały rysunek kolorem, by dziełu swojemu  nadać  prawdziwie letniego charakteru. Operowanie barwą dało wiele możliwości i uwolniło dziecięcą kreatywność tak, że nawet z tym samym wzorem nie sposób było znaleźć dwóch identycznych toreb.  Niektórzy zabrali je do biblioteki już następnego dnia, by wziąć udział w kolejnym naszym wakacyjnym przedsięwzięciu.

            2 lipca w Rudnikach oraz dzień wcześniej w Żytniowie odbyły się warsztaty tworzenia ozdobnych breloków. Papier, wełna, kilka koralików wystarczyło, by wykonać piękny, nieszablonowy brelok, który trudno byłoby kupić w sklepie. Trzeba było się jednak trochę napracować, cierpliwie nawijać włóczkę na papierowy szablon, a potem jeszcze przewlekać niesforne koraliki, które zamiast na sznurku, wolały lądować pod stołem. Wysiłek i pomoc przybyłych rodziców, którzy z zainteresowaniem włączyli się we wspólne dzieło, dały jednak wspaniałe efekty. Cudowne, kolorowe breloki i zadowolone miny to dla nas najlepszy dowód na to, że dzieci spędziły czas w bibliotece nie tylko miło, ale i twórczo.

            Nasze wakacyjne zajęcia zakończyły się w czwartek, 4 lipca, kiedy to zaproponowaliśmy najmłodszym nieco inną formę wakacyjnej rozrywki. Najpierw wszyscy stali się piratami i trzeba było przygotować odpowiednie nakrycie głowy, według własnego, oryginalnego pomysłu. Potem były zabawy ruchowe, z muzyką i chustą animacyjną,

a dopełnieniem całości stało się wyjście na świeże powietrze i pokaz ogromnych baniek mydlanych, który wykonali samodzielnie uczestnicy zajęć. Było mnóstwo śmiechu i zabawy, wiele mniej lub bardziej udanych prób, a co najważniejsze: była nie tylko wspaniała pogoda, ale przede wszystkim cudowna wakacyjna atmosfera, która niech trwa aż do końca sierpnia. Tego życzymy wszystkim dzieciom, dziękując jednocześnie za udział w naszych letnich, bibliotecznych spotkaniach.