logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

XX Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej

W  tegorocznej jubileuszowej XX edycji Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowie udział wzięło 31 zawodników z Polski, Słowacji, Francji i Niemiec.

Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach tj. ścinka, wymiana piły łańcuchowej,  przerzynka złożona, przerzynka na dokładność oraz okrzesywanie, w kategoriach junior, senior i open.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii open i senior został Kamil Szarmach, natomiast w kategorii junior najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Pilarski. Najpiękniejszą rzeźbę, która przedstawiała siekierę wbitą w serce wykonała Julia Królik, a tytuł najbezpieczniejszego zawodnika otrzymał zwycięzca zawodów Kamil Szarmach.

Nagrody ufundowane przez firmę MAKITA, Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu, Urząd Marszałkowski i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach wręczyli: Wójt Gminy Rudniki Grzegorz Domański, Wicestarosta Powiatu Oleskiego – Stanisław Belka, nadleśniczy Nadleśnictwa Olesno – Grzegorz Kimla, Okręgowy Inspektor Pracy w Opolu – Arkadiusz Kapuścik oraz Prezes OSP w Bobrowej – Mirosław Woźny.

Imprezie towarzyszyły zabawy i konkursy dla dzieci, konkurs wiedzy z zakresu BHP i prawa pracy dla młodzieży z Gimnazjum Publicznego w Rudnikach oraz wesołe miasteczko.

Organizatorzy dziękują firmie ZUL Greenlas Izabela Pluskota i firmie ZUL Pluskota Mariusz za obsługę i pomoc przy organizacji zawodów w lesie, na placu i w chacie drwala.

Wszystkim, którzy wsparli finansowo i organizacyjnie tegoroczne zawody drwali serdecznie dziękujemy!

Materiał filmowy dostępny pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=uTZbItdiBTU