logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Wakacje w Ośrodku Kultury

Warsztaty ceramiczne

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Ośrodku Kultury w Rudnikach rozpoczęły się  warsztatami ceramicznymi, które prowadziła pani Justyna Wolna z pracowni ceramicznej w Byczynie. Liczna grupa dzieci poznała tajniki lepienia z gliny i   pracy na kole garncarskim. Każdy uczestnik wykonał samodzielnie pięknego anioła z gliny oraz dzbanuszek na kole. Wszyscy wykazali się dużą inwencją twórczą i umiejętnościami manualnymi. 

 

 

Letnie Igraszki

W drugim dniu akcji Gminny Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci zajęcia ruchowe pn. „LETNIE IGRASZKI”. Zajęcia odbyły się w Sali widowiskowej GOKSiR. Dzieci biorące udział w zajęciach miały okazję uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach i grach. Wszyscy uczestnicy wykazali się sprawnością i zwinnością.    

 

 

Muzyczne lato - wakacyjne rytmy

Kolejnymi zajęciami w ramach Akcji Lato przygotowanymi dla dzieci i młodzieży przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Rudnikach były zajęcia pt. Muzyczne lato – wakacyjne rytmy”. Podczas zajęć dzieci miały okazję zapoznać się z podstawowymi instrumentami perkusyjnymi oraz zagrać na nich. Zapoznały się z także z pojęciem rytmu w muzyce, miały okazję stworzyć swój własny rytm. Podczas zajęć, przy akompaniamencie wakacyjnej muzyki wykonały także prace plastyczne pod tytułem „moje wymarzone wakacje”.

 

 

Wakacyjne wyjście do Kina za Rogiem oraz „W kręgu tradycji i sztuki ludowej” dzień  otwarty w Gminnej Izbie Tradycji

W ostatni dzień „Akcji Lato” Ośrodek Kultury zorganizował dla dzieci wyjście do Kina za Rogiem. Dzieci w skupieniu obejrzały bajkę pt. „Wilk w owczej skórze”, która jednocześnie bawiła do łez i skłaniała do refleksji.  Po seansie wszyscy udali się do Gminnej Izby Tradycji, aby obejrzeć ekspozycję „W kręgu tradycji i sztuki ludowej”. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem eksponatów zgromadzonych w Izbie i chętnie zgadywały do czego służyły poszczególne przedmioty. Na koniec dzieci potrafiły odpowiedzieć min. na pytania dlaczego żelazko ma duszę, jak nasze babcie robiły masło i jak nazywa się strój charakterystyczny dla naszego regionu.