logo kino za rogiem.jpeg

gminnyportalmapowy180x1001.jpeg

opolska karta rodziny i seniora.jpeg

nowy_sys_gos_odpadami.jpeg

LOGO-PLEZJO.jpeg

oleski-koszyk.jpeg

LGD - Górna Prosna 120x76.jpeg

logo_1.jpeg

OOL24.jpeg

Znajdź nas na:
Facebook Gminy Rudniki

kmzp.jpeg

logo_kolor_skrot_duze.jpeg

zaloz firme.jpeg

Nowy-PO KL.jpeg

Nowy-RPO.jpeg

plakat2008-09.jpeg

Aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

Pokazowy Turniej Ligi Unihokeja Euroregionu Pradziad

loga (2).jpeg

W lutym br. Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach rozpoczął realizację projektu Liga Unihokeja Euroregionu Pradziad. Jest to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 -2013
„ Przekraczamy granice”.

Głównym celem projektu jest integracja i rywalizacja w rozgrywkach unihokeja pięciu miejscowości pogranicza, a mianowicie: Opola, Prudnika i Rudnik oraz ze strony czeskiej Andelskiej Hory i Brutnala.

Rozgrywki prowadzone są w dwóch grupach wiekowych: 6-11 lat i 12-16 lat. W każdej rywalizuje po 6 zespołów z Polski i Czech. W ramach projektu zaplanowanych jest 12 spotkań. Rywalizacja trwać będzie ponad rok – do marca 2011roku. Inauguracja, która odbyła się 13 marca br. w hali sportowej Gimnazjum Publicznego w Rudnikach oraz druga runda spotkań w Opolu zakończyły się zwycięstwem drużyn czeskich/ Andelska Hora i Brutnal/.

Nasi reprezentanci z gimnazjum w Rudnikach oraz ze szkoły podstawowej w Jaworznie poznają dopiero tajniki tej gry, doskonaląc swe umiejętności pod okiem trenerów: Jana Rychla oraz Tomasza Dudy.

29 maja br. na boisku w Rudnikach odbyła się pokazowa impreza plenerowa z udziałem drużyn czeskich, opolskich i naszych miejscowych. Rozgrywkom towarzyszyły pokazy taneczne sekcji cheerliderek z Opola i z Rudnik.

unhok-dzieci2.jpeg unihok-dzieci.jpeg